Zastosowanie terapii roślinnej w leczeniu SARS-CoV-2.

Jak się okazuje, działanie tego konkretnego wirusa jest bardziej wyrafinowane, a ty samym bardziej wyniszczające dla ludzkiego organizmu niż się spodziewaliśmy jeszcze pół roku temu. Początkowo uważany głównie za patogen dróg oddechowych, okazał się bardziej przebiegłym graczem. Jasne stało się, że NOS/USTA/PŁUCA to tylko punkty wejścia do wnętrza organizmu, to właśnie z tych miejsc wirus  rozprzestrzenia się , infekuje i niszczy wiele narządów w organizmie.

Na tym etapie poszkodowane zostają płuca, nerki, serce, mózg, układ pokarmowy, skóra oraz krwioobieg/krwinki. O wszystkim tym słyszymy codziennie w telewizji.

CO DZIEJE SIĘ, KIEDY WIRUS DOSTAJE SIĘ DO WNĘTRZA ORGANIZMU?

Podczas zakażenia wirus wykorzystuje receptory ACE2– czyli receptor znajdujący się na WIELU komórkach (liczymy w bilionach ! ) w organizmie. Wypustki, czyli ta sławna część – „korona” –wirusa, służą mu, żeby się przyczepić do receptorów ACE2 na komórce. W inteligentny sposób wytwarzają enzym znany naszemu organizmowi TMPRSS2 w celu przygotowania glikoproteiny S, dzięki czemu pokaże się komórce jako „białko fuzyjne” za pośrednictwem receptorów ACE2 i na końcu procesu pozwoli wejść wirusowi do komórki. Buhner w swym opracowaniu pisze, że tu niezwykle pomocną ochrona okazuje się być Szałwia Czerwona. Zreszta uznaje ją również za obowiązkową w każdym komplecie leczniczych ziół w walce z Covid-19.

Początkowo koronawirus uważano z patogen dróg oddechowych. Z nabytym doświadczeniem widzimy, że infekuje wiele innych narządów, wszystko za sprawą receptorów ACE2- występują one w wielu tkankach, w całym ciele.

PROTOKOŁY ZIOŁOWE BUHNERA opierają się na „[…]odnalezieniu roślin, które będą neutralizować działanie patogenu […], a następnie na wzajemnym skorelowaniu ich ze sobą tak, żeby zidentyfikować gatunki wykazujące jak najszersze działanie, które zahamuje infekcje i kaskady cytokin […], będą skuteczne w łagodzeniu objawów danej choroby,[…]które posiadają długą historię użytkowania w leczeniu konkretnych schorzeń”1 (Buhner, 2020)

Nalewka PODSTAWOWA, wg. Buhnera

Tarczyca bajkalska korzeń (Scutellaria baicalensis), rdestowiec japoński kłącze (Reynoutria japonica), opornik łatkowaty (kudzu) korzeń (Pueraria lobata), lukrecja gładka korzeń (Glycyrrhiza glabra), czarny bez kora (Sambucus nigra), certyfikowany alkohol etylowy, woda destylowana, gliceryna roślinna. Zawartość etanolu w nalewce: 40 – 45%.

Nalewka ODPORNOŚCIOWA, wg. Buhnera

Maczużnik chiński (Cordyceps spp.), dzięgiel chiński korzeń (Angelica sinensis), różeniec górski korzeń (Rhodiola rosea), traganek błoniasty korzeń (Astragalus membranaceus), pelargonia afrykańska korzeń (Pelargonium sidoides), oliwka europejska liść (Olea europea), certyfikowany alkohol etylowy, woda destylowana, gliceryna roślinna. Zawartość etanolu w nalewce: 40 – 45%.

Nalewka OCHRONNA, wg. Buhnera

Szałwia czerwona korzeń (Salvia miltiorrhiza), prusznik amerykański korzeń (Ceanothus americanus), uczep owłosiony korzeń (Bidens pilosa), certyfikowany alkohol etylowy, woda destylowana, gliceryna roślinna. Zawartość etanolu w nalewce: 40 – 45%.

 ! Na koniec jeszcze jedna ciekawostka z książki  Stephena H. Buhnera. Mnie osobiście ta informacja bardzo zaciekawiła, ponieważ jeszcze wczoraj obejrzałem program z Panią Doktor, której niestety dane było zachorować powtórnie na Covid-19.

Zaskoczenie…, sama zainteresowana była zaskoczona, poszperałem trochę poczytałem… i rzeczywiście nikt nie twierdził, że uodpornimy się na tego konkretnego wirusa po jego przechorowaniu; znalazłem raczej wiele informacji twierdzących, że to mało prawdopodobne.

W książce Buhnera doczytałem informacje, że na dzień dzisiejszy obecnych jest na świecie 8 form koronawirusa. W sumie jakby nad tym pomyśleć to żadna nowość, że wirusy ewoluują.

ALE…ALE ja chciałem powiedzieć o informacji, że koronawirus wykazuję podobna cechę maskowania jak w przypadku boreliozy. Naprawdę polecam Wam książeczkę, bo nie jest droga, a literatura warta tych paru groszy.

LINK DO KSIĄŻKI

lub skopiuj i wklej do przeglądarki https://sklep.bio-medycyna.pl/produkty/509-zastosowanie-terapii-roslinnej-w-leczeniu-koronawirusa-sars-cov-2-wyd-ii.html

Dajcie znać czy któreś z Was próbowało metody Buhnera? Macie pytania? Pytajcie, postaram się odpowiedzieć najlepiej jak będę potrafił ☺

lek. med. Waldemar Pawłowski